Matrac pre hostí

Každý hostiteľ sa usiluje o to, aby sa jeho návšteva cítila čo najlepšie. Pripraví dobré jedlo, nápoje, atraktívny program. Čo ale zdravý spánok a pohodlný hostí? Pripravili sme pre vás pár tipov, ako pripraviť lôžko pre vašich hostí, aby sa u vás cítili ako doma.

Po vyťaženom dni musí prísť aj odpočinok v podobe dobrého a kvalitného spánku, ktorý prenosné lehátka ani karimatky nie sú schopné poskytnúť. V ideálnom prípade je vhodné použiť matrac pre hostí.

Tipy pre výber matraca pre hostí

Ich výber by sa nemal podceňovať, ale vyžadovať špeciálne funkcie (anatomické zóny, masážne profilácie, ventilačný systém…) na občasné prenocovanie na pár nocí tiež nie je potrebné. Matrace pre hostí by mali byť také, aby sa na nich hosťom spalo dobre a prebúdzali sa spokojní. Pre hostiteľa je veľmi praktický snímateľný poťah matraca, ktorý je možné prať v práčke. V tomto prípade je schopný zaručiť dostatočnú hygienu aj na ďalšie návštevy.

matrace pro hosty

Matrac radu Atlas

V ponuke najväčšieho českého výrobcu matracov Hilding Anders ČR, a. s. je možné nájsť napr. matrac Atlas Flexi, ktorý je pre hostí veľmi vhodný. Jedná sa o klasický matrac s jadrom z peny Flexifoam®. Je vysoký 18 cm a určený skôr pre milovníkov tuhšieho poleženia.
Ponúka rovnú stranu (bez profilácie), ktorá vyhovie tradične založeným spáčom. Druhá strana má masážnu profiláciu a je pevnejšia. Súčasťou je prateľný dvojdielny antialergický poťah Medi & Dry.

Matrac Atlas Visco napomáha k relaxácii a celkovému uvoľneniu svalstva vďaka použitej pamäťovej pene. Atlas Visco je celkovo tuhší matrac, ktorý má jednu stranu vyrobenú z celoplošnej pamäťovej peny a druhú z pružnej peny Flexifoam. Súčasťou matraca je prateľný dvojdielny poťah s extraktmi aloe vera. Výška matraca je 18 cm.

Matrac pre hostí je možné využiť aj na prespanie v rekreačných objektoch – chatách, chalupách či kempe. Sú veľmi kvalitné a dostupné za rozumnú cenu. Po spánku na týchto matracoch sa hostia budú vždy radi vracať.

 

Súvisiace články: