Matrace do 200 €

Aj tie lacnejšie matrace by mali poskytnúť svojim užívateľom plnohodnotný, zdravý a kvalitný spánok.

Výber kvalitného matraca, ktorý nám zaistí pohodlný a zdravý spánok, nie je vôbec jednoduchý. Často sú kvalitné matrace spájané s vysokými cenami, čo však nemusí byť vždy pravda. V tomto článku sa zameriame na matrace do 200 €, ktoré môžu byť nielen cenovo dostupné, ale aj kvalitné.

Na spanie len občas

Začnime od začiatku. Keď pominieme matrac Vojta, ktorý je určený do detskej postieľky, najlacnejší matrac z radu Tropico je matrac Atlas Flexi Vďaka svojej cene je obľúbený predovšetkým u majiteľov rekreačných stavieb – chatárov a chalupárov. Jeho jadro je vyrobené z odolnej peny Flexifoam RekoGreen a svojou nosnosťou do 135 kg je určený pre širokú skupinu nenáročných zákazníkov. Ponúka rovnú stranu (bez profilácie), ktorá vyhovie tradične založeným spáčom. Druhá strana má masážnu profiláciu a je pevnejšia. Výhodou je antialergický poťah Medi & Dry, ktorý je možné prať v automatickej práčke na 60 ° C a pre pohodlnú manipuláciu je ho možné rozdeliť na dve časti.

16412-atlas_flexi_web-1

Keď ste na to dvaja

Medzi predajné evergreeny patria matrace Heureka Plus Flexi. Jedná sa o partnerský matrac vyrobený kombináciou pien Flexifoam® a tým pádom ponúka dve rôzne tuhé ložné plochy. Bonusom je masážna profilácia tvrdšej strany, ktorá príjemne prekrvuje pokožku spiaceho človeka. Obľúbenosť a praktickosť tohto matraca zvyšuje snímateľný a prateľný poťah Cashmere. Novinkou je variant s ložnou plochou z pamäťovej peny Heureka Plus Visco. Matrac si zachováva svoju prirodzenú tuhosť a vďaka tomu, že sú pamäťové vrstvy skryté pod tenkými vrstvami pružných vzdušných pien, nedochádza k neprimeranému preboreniu tela do matraca, ani prehrievaniu.

16978-heureka_modra_re_pena

Lacný matrac s pamäťovou penou

Ak hľadáte ešte lacnejší matrac s pamäťovou penou, potom je tu matrac Atlas Visco, ktorý napomáha k relaxácii a celkovému uvoľneniu svalstva vďaka použitej pamäťovej pene. Atlas Visco je celkovo tuhší matrac, ktorý má jednu stranu vyrobenú z celoplošnej pamäťovej peny a druhú z pružnej peny Flexifoam. Súčasťou matraca je prateľný dvojdielny poťah s extraktmi z aloe vera. Výška matraca je 18 cm.

16415-atlas_visco_web

Novinka - sendvičový matrac z pružných pien

Atlas ASTANA 3D Flex je tuhý sendvičový matrac z pružných pien Flexifoam s 3D Rainbow technológiou, zvýšenou výškou na 22 cm, zvýšenou tuhosťou a nosnosťou 140 kg. Ideálne pre široké spektrum používateľov. Antibakteriálny prateľný BAMBOO poťah.

 6734-astanavyrezweb

Vybraných 5 modelov matracov ponúka vynikajúci pomer ceny a kvality, ktorý zaistí pohodlný spánok. Tieto matrace sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálnu podporu tela a redukovali tlak na kľúčových oblastiach. Vďaka použitiu kvalitných materiálov sú odolné a s ich pomocou sa budete ráno prebúdzať svieži a odpočinutí bez toho, aby ste museli investovať príliš veľa peňazí.