Matrace veľkosti 180x200 cm

Chcete si zaobstarať nové matrace do manželskej posteli a stále váhate, či si vybrať jeden veľký alebo dve malé? Prečítajte si, aké sú ich výhody a nevýhody.

Kvalitný matrac by mal poskytovať pohodlie a komfort, dlhú životnosť, perfektnú oporu chrbtice vrátane chrbtového svalstva. To zaručujú takmer všetky matrace na našom trhu, avšak všetky tieto vlastnosti sú na nič, ak sa budete vedľa svojho partnera tlačiť a nevyspíte sa.

Dostatok miesta je základom úspechu

Minimálna šírka matraca pre jednu osobu činí 90 centimetrov. Čo sa týka výšky matraca, tá by mala aspoň o 10 – 20 centimetrov presahovať výšku nocľažníka. U manželských postelí máte teda dve voľby: vybrať si jeden veľký matrac veľkosti 180x200 cm alebo dva menšie 90x200 cm. U týchto rozmerov sa nedostatku miesta rozhodne báť nemusíte. Pokiaľ by ste mali záujem o ešte väčší matrac, nie je problém vyrobiť matrac priamo na mieru v akomkoľvek rozmere. Avšak zvážte, aké sú výhody a nevýhody veľkých matracov! Zamyslite sa s nami.

Ako vyhrať nad nepohodlným žliabkom?

Matrac s rozmermi 180 x 200 oceníte predovšetkým kvôli jeho absolútnemu komfortu. Matrac nie je nijak predelený, a preto tu neexistuje tradičný „žliabok“. Pohodlne sa tu vyspia ako obaja partneri, tak ich dieťatko, ktoré sa bojí strašidla schovaného v skrini. Pokiaľ sú súčasťou vašej manželskej postele dva matrace, tento žliabok, ktorý pohodlnému spánku nijak neprospieva, môžete vyriešiť špeciálnou masážnou podložkou.

Prečo zvoliť dva menšie matrace?

Je veľkou vzácnosťou, keď sa obaja partneri zhodnú na výbere rovnakého matraca, či už sa jedná o jeho tvrdosť alebo ortopedické vlastnosti, obzvlášť, pokiaľ sú iné typy postáv. K tomuto účelu sa vyrábajú tzv. partnerské matrace, ktoré majú dve rozdielne tvrdosti ložných plôch. Ak položíte do manželskej postele dva tieto matrace vedľa seba, jednoduchým otočením jedného z nich získate rôzne tvrdosti, a to so zachovaním rovnakej výšky. Matrac veľkosti 180x200 cm vám poskytne len jeden stupeň tvrdosti, a ten, ktorý vyhovuje vám, nemusí uspokojovať vášho partnera.

Na výťah aj práčku zabudnite

Váha bežného matraca sa pohybuje zhruba okolo 15-25 kg. Ak vynásobíte túto váhu dvomi, matrac veľkosti 180x200 cm môže vážiť aj 50 kg! Doprava tak veľkého a ťažkého kusu nábytku je obtiažna, predovšetkým pokiaľ bývate na vyšších poschodiach panelového domu. Do bežných výťahov sa matrac týchto rozmerov zaručene nevojde. Problémy môžu nastať aj pri bežnej údržbe. Pre drobnú ženu sa stane obyčajná výmena plachty nepríjemnou záležitosťou, pretože manipulácia s matracom 180x200 cm pre ňu bude namáhavá. Ako väčšina ostatných matracov Tropico majú aj matrace 180x200 cm snímateľný a prateľný poťah, deliteľný na dve časti. Avšak pre tento rozmer je aj jedna polovica tak rozmerná, že sa vám do bežnej domácej práčky proste nedá dať. Neostane vám nič iného, než utekať s poťahom do čistiarni.