Na veľkosti záleží alebo aký rozmer zvoliť u nového matraca?

Spánok je vo svojej podstate tou najdôležitejšou súčasťou dňa. Behom noci prechádza naše telo regeneráciou, vstrebáva novo nadobudnuté znalosti a schopnosti a v neposlednom rade tiež získava novú energiu.

Dostatok priestoru je základom kvalitného odpočinku

Pri výbere nového matraca dbajte na jeho dostatočné rozmery. Aké rozmery to sú? Dĺžka matraca by mala byť aspoň o 20 centimetrov väčšia, než je vaša výška. Doporučená šírka matraca činí 90 centimetrov, u partnerských matracov by mala táto hodnota činiť aspoň 160 centimetrov. Optimálna výška matraca sa pohybuje v rozmedzí 18 – 20 centimetrov. Je nutné podotknúť, že v dnešnej dobe je možné zvoliť taký matrac, ktorý bude svojou tvrdosťou vyhovovať obom partnerom. V prípade, že ste vyššieho vzrastu, nezúfajte! Ako postele, tak aj matrace je možné vyrábať na mieru a presne podľa vašich špecifických požiadavok.

Uvoľnite sa prosím…

V prípade, že nakupujete matrac v obchode s nábytkom alebo špecializovanej predajni, nebojte sa podrobiť vybraného favorita „záťažovému testu“. Bez ostychu si matrac vyskúšajte na vlastný... chrbát. Zistíte, či je pre vás pohodlný, nie je príliš mäkký alebo naopak tvrdý, či vám vyhovuje jeho pružnosť a prípadné ďalšie aspekty. Na matraci by ste sa mali cítiť dobre a uvoľnene. Pokiaľ tomu tak nie je, obzrite sa po inom výrobku. Ponuka matracov je na českom trhu pomerne obsiahla, a preto záleží len na vás a vašich požiadavkách.

Prezrite si, ktoré matrace Tropico sú najpredávanejšie a inšpirujte sa! Vyberať môžete matrace z rôznych materiálov, a nezabudnite na odpovedajúci rošt!