Najlepšie matrace pre milostné hrátky

Tentoraz ide zdravé spanie, ortopedické vlastnosti a priedušnosť stranou. Hľadáme dokonalý matrac na sex. Teda taký, ktorý vydrží aj vášnivú noc, ktorý odolá tlaku, a ktorý je dostatočne pohodlný. A tu sú výsledky.

 

Výskum hovorí jasne - najlepší je latex!

Americká spoločnosť zaoberajúca sa výskumom spánku vykonala prieskum medzi 460 užívateľmi, v ktorom zisťovala, aký matrac majú doma, a ako im vyhovuje pri sexe. Respondenti svoje matrace hodnotili napríklad z hľadiska pohodlia, pružnosti, vydávaných zvukov, alebo podľa toho, koľko polôh na nej možno prevádzkovať.

A ako to dopadlo? Najlepšie z výskumu vyšli latexové matrace. Ich výhody sú:

  • Pohodlie aj pri striedaní polôh
  • Diskrétnosť
  • Priedušnosť
  • Dlhá životnosť
  • Vhodné aj pre alergikov

Na druhom mieste sa umiestnili pružinové matrace, ktoré používatelia hodnotili podobne ako latexové; výrazne horšie dopadli len v otázke životnosti.

Pružiny sa totiž môžu pod veľkým tlakom nenávratne poškodiť.

Tretie a štvrté miesto obsadili nafukovacie a vodné matrace, a na poslednom mieste skončili matrace z lenivej peny. Najhoršie hodnotenie mali matrace s veľmi tuhou lenivou penou.

Aj keď má lenivá pena výborné ortopedické vlastnosti, na milovanie príliš vhodná nie je, zvlášť ak radi striedate polohy.

Sex pred spaním zaručuje kvalitnejší spánok

Patríte medzi tých, ktorí preferujú milovanie ráno alebo počas dňa? Tak to by ste možno mali svoju dennú rutinu prehodnotiť. Je totiž dokázané, že orgazmus napomáha k celkovému uvoľneniu, ktoré je pred spaním veľmi dôležité.

Spánok po sexe prichádza rýchlejšie, a je navyše hlbší a výdatnejší. Nehnevajte sa teda na vášho partnera za to, že zaspal príliš rýchlo. Je to len dôkaz jeho spokojnosti.