Nelámte si hlavu so svadobným darom a inšpirujte sa našimi tipmi

Blíži sa jún, čo je štatisticky najobľúbenejší mesiac pre svadby. Chcete darovať niečo skutočne praktického? Darujte kvalitný spánok.

Veľa párov rieši zároveň sa svadbou spoločné bývanie. Rekonštruujú byt, zaobstarávajú nový nábytok a veľkú pozornosť venujú dizajnu. Napríklad v spálni potom všetko ladí a uprostred sa vyníma originálna posteľ.

Načo však to všetko, keď sa potom každé ráno obaja budia s neznesiteľnou bolesťou bedrovej chrbtice. Nezabúdajte, že základom každej postele je kvalitný matrac.

Vyberte matrac na mieru

Aby ste matrac vybrali dobre a mohli tak darovať hlboký a zdravý partnerský spánok, snažte sa zistiť o budúcich manželoch čo najviac.

  • Akú majú posteľ?
  • Aký dlhý čas v posteli trávia?
  • Trpia alergiou? Ocenili by matrac z hypoalergénnych materiálov?
  • Trpia bolesťami chrbta?

Určite si prečítajte, ako vybrať správny matrac, ktorý zaručí dokonalé rozloženie hmotnosti tela a poskytne dostatočnú oporu chrbtici a uvoľní svaly.

Ak sa v páre nároky na matrac rôznia, ideálnym riešením sú obojstranné partnerské matrace. Muži, ktorí majú väčšinou radšej tvrdší povrch, zvolia stranu HARD. Ženy, ktoré ocenia mäkkosť matraca si vyberú stranu SOFT.

Preferencie ale môžu byť úplne opačné, preto je pre správny výber dôležité vedieť o oboch čo najviac a najlepšie s nimi výber matraca konzultovať.

O kvalitný matrac sa treba kvalitne starať

K matracu kúpte i matracový chránič, ktorý preukázateľne predlžuje životnosť matraca a chráni ju pred znečistením. Váš svadobný dar tak bude slúžiť ešte dlhšie.

Matracový chránič EKONOMIK z dutého vlákna naviac dodáva lôžku tepelnú izoláciu (ženy v noci nechladí a mužov neprehrieva).

Kompletné vybavenie pre posteľ

Ak sa na vybavenie spálne skladáte s ďalšími členmi rodiny, doplňte matrac o deky a vankúše, aby mal na svadbe každý tzv. niečo v ruke. [anatomicky-vankus-visco-star.html Anatomické vankúše] skvele podporujú zdravotný efekt matraca. Lenivá pena sa podriadi tvaru tela a prispôsobí svoju tuhosť a tým uvoľňuje krčné svalstvo a predchádza bolestiam krčnej chrbtice. Prešívaná prikrývka Aloe Vera zase pozitívne pôsobia na pokožku.

Doplnky sa spolu s kvalitným matracom postarajú o to, že si novomanželia neužijú iba svadobnú noc, ale aj každú ďalšiu.