Podávame informácie o partnerských matracoch

Na takzvané partnerské matrace už ste pri výbere nových matracov určite narazili. Prečo sa im tak ale hovorí? Ako sa líšia od iných matracov? Prečo by ste nad ich kúpou mali uvažovať? Nevyjdú ma draho? A hodia sa naozaj len pre partnerov? Čítajte ďalej, dozviete sa odpovede na všetky otázky.

Vysvetlenie princípu fungovania

Nepleťme si partnerský matrac s veľkým manželským matracom s rozmerom 180x200 cm. Je medzi nimi veľký rozdiel.

  • S jedným veľkým matracom sa v posteli horšie manipuluje, jeho poťah sa často nevojde do práčky a jednému z partnerov príde neustále príliš mäkký, druhému príliš tvrdý. Na druhú stranu medzi sebou nemajú partneri žiadnu medzeru.
  • Partnerské matrace potrebujete do manželskej postele dva. Z každej strany sú inak tuhé, čo je ich hlavné špecifikum. Rozdelenie matracov uprostred postele nikomu nevadí, pretože oba matrace sú rovnako vysoké.

Prečo nad kúpou partnerského matraca uvažovať? Jednoducho preto, že muži častejšie vyhľadávajú tvrdšie spanie, zatiaľ čo ženy rady odpočívajú na mäkkom. Je to dané fyziologicky, stavbou tela, hmotnosťou a výškou. Rozdielna tuhosť zabezpečí pohodlné spanie obom partnerom a predíde zbytočným sporom o to, kto urobí pri výbere väčší ústupok.

Hodia sa len do manželskej postele? Určite nie! Ocenia ju napríklad návštevy, ktoré u vás čas od času prespia a zvolia si, ktorá strana im lepšie vyhovuje, deti, ktoré v mladšom veku preferujú mäkký matrac a v neskoršom tuhší aj ľudia, ktorí trpia na časté výkyvy telesnej hmotnosti alebo zdravotného stavu.

Nevyjdú dva malé matrace drahšie ako jeden veľký? Nemusíte sa báť, nevyjdú. Všetky partnerské matrace Tropico v štandardných rozmeroch na jednolôžko kúpite v akcii 1 + 1 zdarma. Cenovo sa tak vyrovnajú obstaranie jedného dvojlôžkového matraca.

Ktoré matrace Tropico sú partnerské?

V našej ponuke nájdete partnerských matracov naozaj veľa, takže si medzi nimi zvládne vybrať naozaj každý. Trochu vám s tým pomôžeme a predstavíme obľúbené modely.

  • Super FOX

Zaručeným favoritom je matrac Super FOX, vyrábaný v 6 rôznych výškach, s rovnou alebo masážnou profiláciou, z kombinácie pamäťovej / hybridnej pružnej a studenej peny. Akými vlastnosťami vás dostane? Výbornou vzdušnosťou, pevnosťou, pružnosťou a odolnosťou, bráneniu pocitu preležania, antialergickosťou a skvelou termoreguláciou.

  • Amundsen

Penový matrac Amundsen je unikátny pre svoje vlnové jadro napodobňujúce chrbticu. Kombináciou rôznych tuhých pien vo vlnách zaisťuje perfektné ortopedické vlastnosti a je jedno, na ktorej strane spíte. Počítať treba s tým, že z oboch strán patrí medzi tuhšie matrace.

  • Austin Air

Partnerský môže byť aj taštičkový matrac. Približne 550 taškových pružín je u matraca Austin Air na mäkšej strane podporených vrstvou latexu a pružnej studenej peny, na tuhšej strane vrstvou z prírodných kokosových vlákien a sendvičom dvoch studených pien. Vyznačuje sa vzdušnosťou, odolnosťou a vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami.

  • Romantika Kašmír

Mäkšia strana matraca Romantika Kašmír je jemne masážne profilovaná, tuhšia strana je podporená vrstvou z 100% kokosových vlákien. Je vyrobený z kombinácie pien Flexifoam® zaisťujúcich dokonalé ortopedické vlastnosti, elasticitu, vzdušnosť a odolnosť. Navyše iste oceníte, že ku každému dostanete ako darček vankúšik z pamäťovej peny Lenošek.