Pomôžte Ježiškovi s výberom nového matraca

Matrac sa síce pod stromček nevôjde, vianočný darček je to ale skvelý. Darujete totiž zdravý a kvalitný spánok. Ako sa zorientovať v ponuke a vybrať ten pravý?

Skôr než začnete vyberať nový matrac, mali by ste vedieť, čo od neho vlastne chcete. Kvalitný spánok je samozrejmosťou, ale správne zvolený matrac vám môže pomôcť s chronickými bolesťami chrbta alebo alergiou.

Obstaranie nového matraca by sa preto malo skladať z nasledujúcich 5 krokov. Všetky sú rovnako dôležité, ale najviac času vám zaberie vytipovanie matracov a ich skúšanie.

1. Ujasnite si, či na matraci bude spať dieťa, dospelý alebo napríklad človek s nadváhou.

2. Zvážte zdravotné obmedzenia ako sú napr. bolesti chrbta alebo nadmerná potivosť.

3. Vytipujte si na internete matrace a bežte si ich vyskúšať do obchodu.

4. Preverte stav roštu. Bola by škoda, keby kvôli nemu nemohli vlastnosti nového matraca vyniknúť naplno.

5. K novému matracu rovno kúpte tiež matracový chránič.

Lenivú, studenú alebo BIO?


Pri výbere nového matraca vás možno prekvapí množstvo materiálov, z ktorých matrace Tropico vyrábame. Pripravili sme krátke zhrnutie ich vlastností, najlepším testom je ale vyskúšať si matrac na vlastnej koži.

  • Lenivá (pamäťová) pena - podľa teploty a tlaku tela dokonale prispôsobí svoj tvar a vďaka tomu má skvelé ortopedické vlastnosti. Nie je vhodná pre deti 12 rokov.
  • Studená pena - má podobné vlastnosti ako lenivá pena, je však omnoho priedušnejšia. Obvykle sa kombinuje s ďalšími typmi pien a nehodí sa na polohovateľný rošt.
  • Pružiny - v matracoch novej generácie sú pružiny spevnené kokosovo-latexovou doskou alebo je každá pružina vo vlastnej taške. Prvý typ sa hodí hlavne na pevný rošt a občasné spanie, druhý má skvelé ortopedické vlastnosti a vďaka vysokej priedušnosti ho odporúčame najmä alergikom a astmatikom.
  • Latex - matrace sú zo zmesi prírodného a syntetického latexu. Vynikajú pružnosťou, priedušnosťou a skvele držia tvar. Latex je antialergénny, takže sa skvele vyspia aj alergici.
  • Pena FlexifoamⓇ - vlastnosťami pripomína studenú penu, hodí sa na všetky typy roštov a je lacnejšia. Používa sa najmä pre výrobu matracov, ktoré majú z každej strany inú tuhosť.
  • BIO pena - táto pena vlastnosťami pripomína lenivú a studenú penu, miesto ropy sa ale pre výrobu používa sójový olej alebo olej z ricínu obyčajného. Prospieva tak životnému prostrediu aj vášmu chrbtu.
  • Kokosové vlákna - vlákna z kokosových orechov spojené prírodným latexom sa používajú ako medzivrstva v jadre matraca. Zvyšujú odolnosť, nosnosť a prirodzenú tuhosť. Nehodia sa na polohovateľné rošty.

Nie ste si istí s výberom? zájdite do našich predajní, kde vám radi poradia školení predavači.