Prikrývky pre alergikov

Medzi najčastejšie ochorenia dnešnej doby patria jednoznačne alergie. Slovensko nie je výnimkou, v súčasnosti trpí alergiami viac ako 20 % obyvateľov, čo je za posledných desať rokov dvojnásobný počet!

Alergia na roztoče v byte

Najrozšírenejšie alergény sú popri peli z rastlín tiež roztoče v bytovom prachu, u ktorých sú nebezpečné najmä ich výkaly. Vyskytujú sa v bežnom domácom prachu. Prenášajú sa vzduchom obvykle pri líhaní do postele, posedávaní na pohovke, upratovaní alebo vysávaní. Po vdýchnutí vyvolávajú alergickú reakciu v podobe zápalu spojiviek, vodnatej nádchy, upchatého nosa, ekzému a v najhorších prípadoch aj astmy.

Alergici sa snažia obmedziť výskyt roztočov v domácnosti všemožnými spôsobmi: často vetrajú, udržujú odporúčanú vlhkosť, používajú čističe vzduchu či antibakteriálne vysávače s filtráciou, odstraňujú zo spální záclony, koberce a iné textílie, na ktorých sa udržuje prach atď. Avšak jedno z najúčinnejších opatrení v boji s roztočmi je správna údržba vankúša a prikrývky špeciálne určených pre alergikov. A aké sú na ne kladené nároky?

 byt roztoci

Vankúše a prikrývky pre alergikov

 

Vankúše a prikrývky pre alergikov musia byť predovšetkým prateľné na teplotu minimálne 60 °C. To je totiž teplota, pri ktorej dochádza k usmrteniu roztočov aj zničenia ich nebezpečných výkalov. Ideálne je pranie každý týždeň. Táto podmienka platí aj pre posteľnú bielizeň.

Vnútorná výplň prikrývok určených alergikom by nemala byť z organického materiálu ako je ovčie rúno alebo perie. Najvhodnejšie je použitie duté vlákno. Set vankúša a prikrývky Tropico Clinic je pre alergikov práve ideálnou voľbou. Umožňuje pranie pri teplote až 95 °C. Vankúš je naplnený polyesterovými guličkami a na bočnej strane osadený zipsom pre odobratie/doplnenie náplne. Prikrývka je vyplnená 100% polyesterovým dutým silanizovaným rúnom.

Vďaka používaniu týchto výrobkov bude spánok ľudí trpiacich alergiami príjemnejší a komfortnejší.

prikryvka pro alergika