Ako udržiavať posteľ, keď v nej spíte s psíkom?

Neviete si predstaviť zaspávať bez svojho chlpáčika aj za cenu toho, že vám okrem seba samého zanechá v posteli aj nepozvaných hostí? Áno, reč je o psích chlpoch a baktériách. Viete, ako sa ich zbaviť a ochrániť pred nimi svoje lôžko? Máme pár tipov!

Matrac

O matrac by ste mali starať za každých okolností. Dostáva poriadne zabrať aj bez prítomnosti psích miláčikov. S nimi sa počet škodlivých mikroorganizmov prirodzene násobí, preto je ochrana matraca a jeho údržba nevyhnutná!

 * Chránič matraca
Praktický pomocník, ktorý ochráni váš matrac pred nečistotou a baktériami. Matracový chránič jednoducho uložíte na matrac, žiadna práca navyše vás s ním nečaká. Matracu tak výrazne predĺžite životnosť a sebe zdravie!

 * Pravidelná údržba
Na odporúčanie sa matrac ošetruje zhruba 1x za tri mesiace. V prípade psieho pobytu v perinách odporúčame intenzívnu údržbu matraca 1x za mesiac.

Matrac dôkladne povysávajte z oboch strán, pretrite vlhkou handričkou a nechajte ho vyvetrať minimálne na hodinku na čerstvom vzduchu. Zbavíte ho tak prachu, nečistôt a škodcov.  

Posteľné prádlo

Okrem rôznej hávede v matraci je pre majiteľa psíka najväčším problémom početnosť chlpov, ktoré po prebudení nachádza snáď úplne všade a div ich pomaly sám nevykašlieva. Výskytu chlpov sa veľmi predísť nedá, ale ich odstránenie si môžete uľahčiť.

 * Vysávač s rotačnou kefou
"Povinná" výbava každého psíčkara! Nástavec s rotačnou kefou podáva priamo brilantný výkon. Zbaví vás nielen všetkých chlpov, ale dokáže z lôžkovín povysávať aj nežiadúci prach.

 * Kvalitná perina a vankúš
Čistotu by ste mali strážiť tiež u setu prikrývky a vankúša. Jedine vhodné materiálové zloženie vám umožní pranie pri vysokej teplote a to je zásadné pre zničenie všetkých nazhromaždených baktérií.