Boľavý chrbát? Skúste iný matrac!

Masér, fyzioterapeut alebo rovno rehabilitácie? Premýšľate, ako vyriešiť vaše bolesti chrbta? Veľakrát postačí nový matrac. Prečítajte si, ktorý je vhodný práve pre váš typ bolesti.

Keď vás bolí: KRČNÁ CHRBTICA

Zlé držanie tela, kancelárska práca pri počítači alebo ustavičné pozeranie do mobilu. Bolesti krčnej chrbtice môžu byť spôsobené množstvom vecí, napríklad aj jej chabou podporou v noci. Veľká časť matracov totiž váhu vášho tela rozloží nevhodne a smeruje ju do jediného bodu niekde uprostred. Hľadajte preto matrac, ktorý okrem zadku podoprie poriadne aj krk a ramená. Najrýchlejšiu úľavu dosiahnete s anatomickým vankúšom poskytujúcim krčnej chrbtici vhodnú oporu.

Keď vás bolí: HRUDNÁ CHRBTICA

Pri bolestiach hrudnej chrbtice viac než pri ostatných platí, že ich netreba podceňovať. Ak vás trápia dlho, vyhľadajte fyzioterapeuta alebo lekára a nechajte si poradiť. Možno budú potrebné rehabilitácie alebo zmeny životného štýlu. S návštevou odborníka neotáľajte predovšetkým v prípade, že sú vaše bolesti spojené aj so zhoršenou kvalitou dýchania. Vyskúšajte tvrdší matrac, do ktorého sa príliš nezaboria ramená. To by totiž mohlo vaše problémy ešte zhoršiť.

OlxheX9G

Keď vás bolia: BEDRÁ, KRÍŽE

Viete, aká je najčastejšia spánková poloha? No predsa tá na boku! Počas noci ju aspoň na chvíľu vyskúša väčšina z nás. Spíte na boku pravidelne? Tvrdý matrac nie je nič pre vás! Ten prenechajte spáčom, ktorí trávia noc na bruchu. Ak spávate na boku, zvoľte radšej strednú tuhosť. Od bolesti bedier vám uľaví matrac zo studenej peny. Prispôsobí sa tlaku tela, namiesto aby tlačil proti nemu. Vašu chrbticu ale zároveň udrží v rovnej polohe.

 

A ak vás bolí chrbát v tehotenstve, pozrite sa na naše tipy pre nastávajúce mamičky.