15 rokov s Hilding Anders

Najpopulárnejší český výrobca matracov Tropico je teraz 15 rokov členom medzinárodnej skupiny Hilding Anders. Pre spoločnosť Tropico znamenal vstup do tejto skupiny výrazné marketingové, technologické aj kapitálové posilnenie – kedy a ako ale skupina Hilding Anders vznikla?

Viac ako 70 rokov tradície

Dejiny spoločnosti siahajú až do roku 1939, kedy vo švédskom meste Bjärnum založil pán Hilding Andersson továreň na výrobu nábytku. Postupom času si výrobky Hilding Anders vydobyli pevné miesto na trhu vďaka svojej vysokej kvalite a ku koncu 50. rokov sa už spoločnosť zameriava takmer výhradne na výrobu posteľného nábytku. V tomto období sa jej spokojným zákazníkom stáva aj IKEA, ktorá služby a produkty Hilding Anders využíva doteraz. K ďalšiemu prelomu dochádza za Hildingovho syna Olleho, ktorý v roku 1972 prišiel s novým dizajnom matracov „Polyspring“. Ann-Charlotte, dcéra Olleho, sa následne v 80. rokoch spolu so svojím manželom Bengtom zamerala na vývoz, čím položila základy budúcemu rozširovaniu rodinnej spoločnosti v medzinárodný koncern.

Roky stabilného rastu

Roku 1991 sa Hilding Anders stal najväčším výrobcom postelí a lôžkovín v celej Škandinávii a bolo rozhodnuté o expanzii na ďalšie európske trhy. Cieľom bolo zapojiť do radov členov skupiny menších lokálnych výrobcov, ktorí však už boli silne zakorenení v povedomí zákazníkov – vďaka tomuto postupu zostala Hilding Anders blízko svojim zákazníkom, zatiaľ čo sa stávala najväčším výrobcom postelí v Európe, Ázii i Rusku. Od 1. júna 2007 sa tak spoločnosť Tropico mohla vďaka výhodám plynúcim z členstva v skupine Hilding Anders stať skutočným lídrom českého trhu s matracmi.

Viac o kvalite matracov Tropico: