Matrace a prikrývky pre bábätko

Prebaľovacia podložka, vanička na kúpanie, plienky, autosedačka, kočík, hračky, oblečenie ... Všetky tieto predmety sú nevyhnutnou súčasťou detskej výbavičky - vecí, ktoré sú potrebné pre bábätko.

Po narodení trávi novorodenec väčšinu času spaním, preto je vhodné venovať obstaraniu detskej postieľky, matraca a deky dostatočnú pozornosť.

Bezpečná postieľka je základ

Najvhodnejším materiálom na výrobu detskej postieľky je drevo, ktoré musí byť opatrené nezávadným náterom. A to pre prípad, že ho deti budú v období rastu prvých zúbkov hrýzť. Niektoré postieľky majú polohovateľné dno, kolieska pre ľahšiu manipuláciu, sťahovací bok, ktorý uľahčuje prístup k dieťaťu, vyberacie priečky pre samostatný pohyb odrastenejšieho dieťaťa, úložné šuplíky v spodnej časti alebo hracie skrinky s uspávankami. Výber týchto komponentov záleží na potrebách a zvyklostiach rodičov, ale z bezpečnostných dôvodov je vždy nevyhnutné, aby jednotlivé priečky postieľky boli od seba vzdialené maximálne 6 cm.

Matrac musí byť priedušný

U malých detí dochádza k nežiaducemu úniku telových tekutín – zvracaniu a pomočovaniu, preto by detský matrac mal byť maximálne priedušný. Nemal by byť príliš mäkký ani nadmerne tvrdý, skrátka taký, aby poskytoval dostatočnú oporu vyvíjajúcej sa chrbtici. Veľmi praktické sú snímateľné a prateľné poťahy. Životnosť matraca môže predĺžiť chránič matraca. Matrac Tropico ponúka matrac zo studenej peny do detských postieľok Vojta.

miminko pod perinou

Antialergické detské prikrývky a vankúše

Kvalitu spánku detí ovplyvňujú aj vankúše a prikrývky. Nemali by byť nadmerne teplé, aby nedochádzalo k prehriatiu organizmu, čo najmä v prvých mesiacoch života novorodenca zvyšuje riziko SIDS. U detských diek je kladený veľký dôraz na ich hygienickosť a antialergickú úpravu. Vankúšik a prikrývka Aegis od spoločnosti Hilding Anders ČR, a.s. ponúka oboje. Sú opatrené špeciálnou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku a množeniu nežiaducich roztočov, baktérií, húb a plesní. Predovšetkým mamičky uvítajú možnosť ich prania na vyššie teploty. Sú dostupné v bežných veľkostiach pre detské postieľky.

 

Prečítajte si aj ďalšie články z nášho magazínu: