4 TOP farby pre vašu spálňu

Výber farby do spálne neuponáhľajte a rozhodne nepodceňujte. Nezabúdajte na jej vplyv na ľudskú myseľ a spánok! S výberom farby vám radi pomôžeme. Čítajte ďalej.

Farebné spálne Slumberland

Nie je farba ako farba

Výber odtieňa farby neunáhlite a najprv si zodpovedzte nasledujúcu otázku! Chcete miestnosť opticky zväčšiť alebo naopak zmenšiť?

Pre optické zväčšenie miestnosti použite svetlejšie odtiene. Máte naopak veľkú spálňu, ktorá pôsobí až neútulne? Stavte na tmavé odtiene.

Vyhýbajte sa žiarivým farbám! Takéto farby vás udržia v bdelom stave a môžu byť jednou z príčin nespavosti. Žiarivé odtiene sa hodia skvele do pracovne alebo do inej miestnosti, kde chcete pracovať či využiť kreativitu.

Zamyslite sa tiež nad farebnosťou nábytku a podlahy. Spálňa je pokojným miestom pre odpočinok, príliš veľa farebných kombinácií v jednej izbe pôsobí nepokojne až chaoticky.

Všeobecne sú odporúčané farby, ktoré prispievajú k pokojnému spánku. Majú totiž uvoľňujúce a tlmiace účinky. Ale nemyslite si, že by ste nemohli siahnuť ani po teplých farbách, aj keď sa vám páčia oveľa viac. Vyberajte podľa svojich pocitov a nie podľa toho, čo je práve módny hit dnešnej doby.

Ideálne farby do spálne

  • Neutrálne - biela, béžová, krémová a svetlo šedá

Zabudnite na tvrdenie, že tieto farby sú nudné! Skvele sa hodia k akejkoľvek inej farbe nábytku, nočným stolíkom či doplnkov. Odporúčame kombináciU s teplými odtieňmi. A keby na vás predsa len spálňa pôsobila stále fádne, pokojne natrite jednu stenu farebne.

Biela a béžová farba vyjadrujú sviežosť, jemnosť a čistotu. Biela farba v spálni tiež čistí myseľ a dovoľuje ľahšie odpustiť. Šedá farba pôsobí pokojne a elegantne, avšak pre jej vyváženosť je kombinácia s inou farbou doslova nevyhnutnosťou. Ak vytvoríte zo spálne myší brloh, navodíte si zbytočne pocit beznádeje. 

Farebné spálne Slumberland 

  • Modrá

Táto farba symbolizuje vodu, vzduch a dôveru. Pripisujú sa jej zásluhy najdlhšieho spánku a v modrej spálni môžete pocitovo vnímať teplotný rozdiel až o 3 ° Celzia, čo oceníte najmä počas letných mesiacov. Počas zimy si dajte do spálne kvety a hrejivé doplnky. Farba tiež funguje ako balzam na dušu a prispieva k harmonickému vzťahu medzi partnermi.

Farebné spálne Slumberland

  • Fialová

Spirituálna a zároveň najvášnivejšia farba. Fialové spálne sa tešia stále väčšej obľube. Tejto farbe sa pripisujú tiež zásluhy v oblasti sexu. Páry sú oveľa viac aktívnejšie v milostnom živote. Na druhú stranu pôsobí na niektorých jedincov znepokojujúcim dojmom a rozhýbe myšlienky na negatívne veci. Kto trpí nespavosťou, mal by sa tejto farbe vyhnúť oblúkom!

Farebné spálne Slumberland

  • Zelená

Farba pokoja, ktorá stelesňuje spojenie človeka s prírodou. Podporuje chuť k odpočinku a po prebudení sa budete cítiť pozitívne naladení, čo ráno určite oceníte. Pôsobí proti náladovosti a podráždenosti. Oproti fialovej má na sexuálnu aktivitu presne opačný účinok. Páry sú v posteli menej aktívne, preto dôkladne zvážte farby doplnkov.

 

Prečítajte si aj ďalšie články o zdravom spánku: