Matrace 80 x 160 cm a 90 x 190 cm vhodné do detských izieb

Je úplne prirodzené, že s pribúdajúcim vekom detí rastie aj ich túžba po vlastnej izbičke. Poskytuje im miesto na hranie aj priestor pre vlastné predstavy a sny. Obvykle tu trávia veľa času, preto je jej zariadenie veľmi dôležité.

Vybavenie detských izieb

Je vhodné dbať na dizajnové riešenie, dekorácie, kvalitný nábytok, správnu podlahovú krytinu apod. Všetko by malo byť funkčné, bezpečné, logicky usporiadané a prispôsobené detskému veku. V detskej izbičke by mal byť priestor na hranie, pracovný kút, úložné priestory a v neposlednom rade aj posteľ.

Lenže niekedy býva problém s nedostatkom priestoru. Všetko sa sem jednoducho nevlezie. Pretože malé deti väčšinou preferujú viac miesta na hranie, je ideálnym riešením menší rozmer postele s matracom 80 x 160 cm a 90 x 190 cm.

 detska postel

Matrac 80 x 160 cm a 90 x 190 cm

Táto veľkosť detského matraca, je žiadaná najmä rodičmi malých a dospievajúcich detí. Rozmery matraca 80 x 160 cm a 90 x 190 cm nie sú štandardným rozmerom matraca, ale u českého výrobcu matracov Tropico nie je problém vyrobiť matrac priamo na mieru. V tomto prípade treba pamätať aj na atypický rozmer podkladu.

České matrace Dáša a Petra Tropico

Medzi najobľúbenejšie a overené matrace do detských postelí patria matrace Dáša a Petra Tropico.

Petra Tropico

Matrac vyrobený z 1 kusu pružnej peny (monoblok). Ideálny do detských izbičiek, poschodových postelí, pri ktorých nie je možné použiť kvôli bočnej zábrane vyšší matrac atď. Variant 13 cm je určený pre výsuvné prístelky. Poťah je prateľný na vyvárku.

 15709-petra_tropico_kompo_ergb_01

Dáša Tropico

Super pružný a odolný ortopedický matrac bez lepidiel. Vzdušný spoj, vynikajúca pena so zónovou konštrukciou, rozdielnou tuhosťou strán a ramenných zón predurčujú matrac pre široké použitie od detí až po seniorov, vrátane náročnejších spáčov. Studená a hybridná pena najvyššej kvality = to najlepšie z pružných pien v 1 matraci. Špičkový antibakteriálny a protiroztočový prateľný poťah s prírodnými vláknami.

 15713-dasa_tropico_kompo_ergb_01

Prečítajte si viac o detskom spánku a ďalších zaujímavostiach: