Poťah na matrac

Ortopedické vlastnosti, anatomické zóny, materiál, prevedenie, rozmer, tuhosť... Toto všetko riešia ľudia pri nákupe nového matraca. Dôležitú úlohu však u matraca hrá aj jeho poťah.

Zaujímajte sa pri výbere matraca o jeho poťah

A je to tak správne, veď predovšetkým na týchto atribútoch závisí kvalita spánku a odpočinku. Pri výbere nového matraca je teda dobré dbať tiež na materiál, z ktorého je poťah na matrac vyrobený.

Poťah Thermo (60 °C)

Poťah s výbornými termoregulačnými vlastnosťami a prírodnými vláknami TENCEL™ Lyocell (32%). Poťah obsahuje 3D paropriepustnú mriežku, ktorá udržuje stabilnú teplotu lôžka. Oceníte ju, ak trpíte nočným potením a počas letných horúcich nocí. Poťah je príjemný na dotyk, veľmi odolný a prešívaný klimatizačnými vrstvami dutých vlákien. Tento poťah nájdete na matraci Swisslab Active, Kolos Bio Ecology, Šárka Tropico.

potah

 

Poťah Medicott Silverguard (95 °C)

Antibakteriálny poťah s bavlnou (35%) s účinnou zložkou Medicott, ktorá zabraňuje vzniku plesní a prežitiu prachových roztočov a antibakteriálnou zložkou SilverGuard®, ktorá využíva striebro pre trvalú sviežosť a hygienu počas spánku. Eliminuje baktérie spôsobujúce zápach. Pri pravidelnej údržbe je zaručený dlhodobý účinok. Tento poťah nájdete na matraci Swisslab Natur.

Poťah Wellness (60 °C)

Dizajnovo prepracovaný poťah s funkciou odvodu statického náboja pre hlboký spánok. Je veľmi príjemný a vďaka originálnemu prešitiu dobre drží tvar. Tento poťah nájdete na matracoch Super Fox, Arabela, Arabela Hard.

Poťah Aegis (60 °C)

Špeciálny odvetrávací systém poťahu skvele spolupracuje s jadrom matraca. Zaisťuje spánok bez prehrievania a potenia či prílišného ochladzovania. Pomáha udržať lôžko suché a hygienicky čisté. Navyše, s funkciou odvodu statického náboja z tela. Prešitý klimatizačnou vrstvou dutého vlákna. Snímateľný, deliteľný a prateľný (60 °C). Vysoký 49% podiel prírodných vlákien Tencel®/viskóza s povrchovou úpravou Aegis™ (antibakteriálne a protiroztočové vlastnosti, zamedzuje tvorbe médiu pre roztoče a je prevenciou vzniku plesní. Ani tí, ktorí sa viac potia, nemusia mať strach). Predurčuje matrac ako najlepšiu voľbu pre alergikov a astmatikov. Prešívaný klimatizačnými vrstvami dutých vlákien. Tento poťah nájdete na matraci Super Fox Blue, Alpine Blue Air, Forest Air Aegis, Klára Tropico, Dáša Tropico, matrac do detskej postieľky Dana.

potah

 

Poťah Tencel (60 °C)

Odolný snehovo biely poťah s prírodnými vláknami Tencel®/viskóza (30%), prešitý extra silnou klimatizačnou vrstvou dutých vlákien. Skvele odvádza pot a ľahko sa zbavuje vlhkosti. Vhodná voľba pre alergikov a astmatikov. Tento poťah nájdete na matraci Super Fox Cloud, Amundsen, Austin Air Latex, Austin Air Visco, Austin Air Geltouch.

Poťah Vlnka (60 °C)

Odolný a pružný. Skvele odvádza pot a ľahko sa zbavuje vlhkosti vďaka prírodným vláknam viskózy (25 %). Je vybavený obojstranne klimatizačnými vrstvami dutých vlákien pre správnu klímu na lôžku a obmedzenie potivosti. Tento poťah nájdete na matraci Stream Kokos, Stream.

Poťah Bamboo (60 °C)

S povrchovou úpravou s hygroskopickým a antibakteriálnymi účinkami. Pomáha zabraňovať vzniku plesní. Veľmi vhodný pre osoby s vyššou potivosťou a pre alergikov. Tento poťah nájdete na matraci Kontakt Bambus.

Poťah Kašmír Plus (60 °C)

Hodvábne jemný poťah Kašmír Plus s vysokým podielom prírodných vlákien. Vďaka vysokému podielu viskózy a kašmírovému vláknu ponúka vynikajúce termoregulačné schopnosti pre komfortný spánok a obmedzenie potenia. Veľmi odolná, pevná a príjemne mäkká látka s klimatizačným prešívaním navyše obmedzuje nabíjanie statickou elektrinou pre pokojný spánok. Zloženie: 51 % polyester, 48 % viskóza, 1 % kašmír. Tento poťah nájdete na matraci Kolos, Romantika Kašmír, Heureka Plus.

potah

 

Poťah Silver Line (60 °C)

Prateľný na 60 ° C, dvojdielny, prešitý klimatizačnou vrstvou dutého vlákna: vzdušnosť, hygiena, termoregulácia. Tento poťah nájdete na matrac Triker, Enigma,

Poťah Relaxtic (60 °C)

Komfort & ventilácie. Hygiena & pranie na 60 °C. Dvojdielna konštrukcia pre ľahkú manipuláciu, klimatizačné vrstvy pre odvod potu. Tento poťah nájdete na matrac Formula.

Poťah Mikrofáza (95 °C)

Príjemný poťah podšitý klimatizačnými vrstvami dutých vlákien,. Prateľný na vyvárku pre maximálnu čistotu a hygienu lôžka. Tento poťah nájdete na matrac Maxi Kings, Petra Tropico, Maxi, matrace do detskej postieľky Vojta a do cestovnej postieľky Vojta Travel.