Neleňte a spite zdravo - na vankúši z lenivej peny

Stáva sa vám, že nemôžete spať a veľkú časť noci trávite prevaľovaním a natriasaním vankúša? Príčinou nespavosti môže byť nevhodný vankúš.

Vankúš, ktorý sa vám prispôsobí

Pamäťovú penu vymysleli kvôli zvýšeniu bezpečnosti posádok vesmírnych letov v americkej NASA už roku 1966. Čoskoro sa ale začala používať v zdravotníctve aj pre výrobu matracov a vankúšov.

Pamäťová pena reaguje na ľudské teplo a po zaľahnutí sa ihneď začne tvarovať presne podľa vášho tela. Pretože vytvarovanie i navrátenie peny do pôvodnej polohy chvíľu trvá, materiálu sa tiež bežne hovorí lenivá pena.

Vankúše z lenivej peny presne kopírujú tvar vašej krčnej chrbtice, ale pod hlavou sa dostatočne prehĺbia. Vaša poloha je teda prirodzená, chrbtica je v rovnej horizontálnej polohe a všetky svaly odpočívajú.

Zbavte sa bolestí chrbta a hlavy

V súčasnej dobe je krčná chrbtica jednou z najviac namáhaných častí nášho tela. Nepretržitá práca pri počítači a nedostatok pohybu môže spôsobiť jej úplné zablokovanie.

To sa zvyčajne prejavuje nielen bolesťou hlavy, ale aj celého chrbta. Ak navyše spíte v neprirodzene skrčenej polohe, na chronické problémy máte zamiesené. Vankúše z lenivej peny vám umožnia krčnú chrbticu uvoľniť aspoň cez noc.

Lenivá pena - poistka zdravšieho spánku

Na vankúšoch z lenivej peny sa dobre uvoľníte, váš spánok bude výdatnejší a dlhší. Pamäťová pena je navyše odolná voči plesniam a roztočom, zaobstarávajú si ju často aj ľudia, ktorí trpia astmou alebo alergiami.

Vankúše ani matrac z pamäťovej peny však nie sú vhodné pre deti do 12 rokov. Mohli by totiž ohroziť ich rast, veľmi malé deti by potom mohli mať problémy s otočením.

Na záver si zhrňme dôvody, prečo si zaobstarať vankúš z pamäťovej peny

  • Ideálna podpora krčnej chrbtice 
  • Prevencia bolestí chrbta a hlavy 
  • Pohodlný spánok 
  • Vhodný pre alergikov

Zaujíma vás viac podrobností? Prezrite si vankúše z lenivej peny značky Tropico.

Prečítajte si tiež: